Wholesale SS6001-N95 Disposable Particulate Respirator Manufacturers and Suppliers | Shining Star

SS6001-N95 еднократна честички респиратор

Краток опис:


 • Име на производ: N95 еднократна честички респиратор
 • Бренд: Сјајна ѕвезда
 • Модел: SS6001-N95
 • Облечен стил: лента
 • Боја: Бела
 • Материјал: полиестер, Електрични Статични Meltblown
 • Со вентил: Не
 • Стандардна: NIOSH N95, TC-84а-8125
 • Пакување: 20pcs / торба / кутија, 12BOX / ЦТН
 • детали за производот

  Тагови производ

  Овие маски се во согласност со САД NIOSH 42 ЦФР 84 барања и треба да се користат за заштита од честички аеросоли без масло; може да се примени ограничувања за употреба на времето. Тие се многу издржливи и имаат меко и удобно внатрешната површина со прилагодливи носното делче и обезбедениот лента за правилна одговара. Постои низок отпор на дишење за зголемување на работните удобност.

  За употреба при определена Аеросолите се ослободи на нафта

  Карактеристика на производот:

  Вдишување Отпорност Делта P (85LPM +  1LPM): < 20mmH2O

  Издишување Отпорност Делта P (85LPM +  1LPM): < 25mmH2O

  Ефикасност на филтрација: > 95% за airbone честички на 0.3micron

  Лента за на глава Повлечете Сила: 20N / 10s


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!